داستان وودیانو:

وودیانو کیه؟ چیه؟ چیکار می کنه؟ هدفش چیه؟ چرا و چطوری به وجود اومده؟ رسالتش چیه؟ اگه شما هم علاقمند به دونستن پاسخ این سوالات هستید، پس ادامه متن رو از دست ندید تا کمی بیشتر با وودیانو و کارهایی که تا الان انجام داده و در آینده قراره بکنه آشنا بشید.داستان شکل گیری وودیانو و مسیری که تا به امروز طی کرده پر از اتفاقات جالب و تاثیرگذاری است که در اینجا قصد داریم شما را با بخشی از این داستان و اتفاقات آشنا کنیم.

همه چیز از یک علاقه و اشتیاق سوزان شروع شد. علاقه و اشتیاق سوزان به دنیای چوب. این علاقه از کودکی در من وجود داشت به طوری که وقتی در بچگی ازم می پرسیدند دوست داری در آینده چیکاره بشی؟ جواب من برخلاف تمام هم سن و سال هام (که میگفتن دکتر و مهندس و خلبان) این بود که میخوام نجار بشم. نمیدونم چرا. ولی یه حس فوق العاده ای به چوب داشتم همیشه و تو ذهنم همیشه خودمو به عنوان یه فردی که داره کار با چوب میکنه و چیزهای با حالی میسازه تصور می کردم. این علاقه ادامه داشت تا اینکه به مقطع دبیرستان و انتخاب رشته رسیدیم. بر خلاف تمام نظرات مدیران و معلم های مدرسه (و البته خانواده) که اصرار داشتند برم رشته ریاضی (چون معدلم بالا و شاگرد اول بودم) اون انتخابی که از سال ها پیش تو ذهنم بود رو عملی کردم و رشته صنایع چوب رو در هنرستان برای ادامه تحصیل انتخاب کردم.

تحصیلات آکادمیک گروه وودیانو:

بعد از گذروندن مقطع دبیرستان و آشنایی عملی با صنعت چوب نوبت به ادامه تحصیل در مقطع دانشگاه رسید. دانشگاه فرصت مناسبی بود تا از نظر علمی و آکادمیک هم دانسته هام رو ارتقا بدم و رشد کنم. البته در طول مدت تحصیل در دانشگاه هم بیکار ننشستم و همواره مشغول ساخت پروژه بودم. از ساخت آلاچیق چوبی در داخل محوطه دانشگاه گرفته تا پروژه های بیرون دانشگاه. اما  بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه شهید رجایی تهران در گرایش مهندسی سازه های چوبی تصمیم گرفتم تا به طور جدی وارد بازار کار بشم و پروژه های عملی و حرفه ای تری از کار با چوب بسازم و خودم رو به چالش بکشم. 

اجرای پروژ های چوبی بی نظیر:

با ورود حرفه ای به بازار کار فرصت های متنوعی برای اجرای پروژه های چوبی جذاب و چالش برانگیز فراهم شد که هر کدام از آن ها تجربیات بی نظیری رو بهم اضافه کردند. از ساخت دکوراسیون چوبی گرفته تا ساخت درب چوبی، چله چوبی، آلاچیق و پرگولای چوبی، کلبه های چوبی و خانه های تمام چوب دوبلکس و غیره از جمله حوزه هایی بود که سعی کردم مهارت های خودم را به چالش بکشم. در ادامه نیز با جذب متخصصین تحصیل کرده بیشتر به مجموعه گستره فعالیت های وودیانو افزایش یافت.

نمونه پروژه های اجرا شده وودیانو

آموزش های رایگان و انتقال تجربیات

بعد از سال ها کار کردن در این حوزه و جمع آوری تجربیات ارزشمند و بی نظیر در کار با چوب تصمیم گرفتم تا این نکات و تجربیات رو با علاقمندان و دوستداران یادگیری این حرفه به اشتراک بگذارم؛ و همین شد که برند وودیانو ایجاد شد و در سایت و اینستاگرام وودیانو برای اولین بار اقدام به تولید آموزش های رایگان متعدد تخصصی در این زمینه کردیم. در ادامه با جذب اساتید حرفه ای و کار بلد و بروز تیم وودیانو شکل گرفت و گسترش یافت و وارد فاز تازه ای از آموزش ها شدیم.

آموزش رایگان طراحی در هنرهای چوبی:

یکی از نقاط ضعفی که همیشه در بین فعالین صنعت چوب وجود داشت عدم تسلط به مهارت طراحی در سازه های چوبی بود که باعث می شد در حین اجرای کار خطاهای زیادی به وجود آید و دقت کار پایین بیاد. به همین منظور در قدم اول آموزش های وودیانو شروع به تولید آموزش های مفید و کاربردی درباره طراحی در هنرهای چوبی به کمک نرم افزار اسکچاپ (Sketchup) بود که خروجی کار تولید بیش از 80 ویدیوی آموزشی در قالب 15 ساعت آموزش ویدیویی رایگان بود! از لینک زیر می توانید به تمامی این آموزش ها به رایگان دسترسی داشته باشید:

مشاهده رایگان 15 ساعت آموزش ویدیویی طراحی با اسکچاپ در هنرهای چوبی

 

اولین سریال آموزش نجاری ایران:

هم چنین به جهت برخورداری همه علاقمندان به این هنر به آموزش های دست اول رایگان اقدام به تولید اولین سریال آموزش نجاری ایران کردیم که شامل 10 قسمت پروژه محور از ساخت انواع سوژه های چوبی بود. جهت مشاهده رایگان این سریال 10 ساعته آموزش ویدیویی نجاری کافیست روی لینک زیر بزنید:

لینک دریافت رایگان برنامه با وودیانو بساز

 

آموزش های ویدیویی هشتگ وودیانو:

ساخت مجموعه های آموزشی رایگان دیگری هم چون هشتگ وودیانو (بیش از 50 قسمت) نیز در همین راستا و به جهت گسترش آموزش های استاندارد و با کیفیت هنرهای چوبی در ایران بوده است.

لینک دریافت رایگان برنامه هشتگ وودیانو

 

برگزاری کلاس های حضوری آموزش هنرهای چوبی متعدد:

در ادامه و با حل مشکل طراحی به سراغ آموزش های تخصصی در زمینه هنرهای چوبی رفتیم و کلی ویدیوی آموزشی رایگان منتشر کردیم. اما علاقمندان به این هنر از وودیانو درخواست برگزاری کلاس های حضوری داشتند تا بتوانند از نزدیک این نکات ارزشمند را فرا بگیرند.

این چنین شد که اولین کلاس های تخصصی حضوری صنعت چوب کشور را در ایران شروع کردیم و طی این مدت پذیرای هزاران هنرجوی حضوری از سرتاسر ایران بودیم. این کلاس های آموزشی در حوزه های مختلف کار با چوب و در سطوح مقدماتی تا پیشرفته برگزار میشد که از جمله این کلاس های می توان به کلاس نجاری مقدماتی، کلاس های نجاری حرفه ای، کلاس ساخت اسباب بازی چوبی، کلاس ساخت گیتار، کلاس ساخت گره چینی چوب، کلاس ساخت آلاچیق چوبی و مستر کلاس بلند مدت 3 ماهه مدرسه استادی نجاری وودیانو اشاره کرد. در بخش زیر تصاویر تعدادی از این کلاس ها را مشاهده می کنید:

راه اندازی پویش مرهم:

اما با بروز پاندمی کرونا در دنیا و ایران داستان وودیانو وارد فاز تازه تری شد. در شرایط عدم امکان ایجاد جمع های حضوری و اوضاع دلهره آور و پر استرس آن روزهای مردم، وودیانو شروع به ایجاد یک پویش جدید و همه گیر در کل کشور کرد، پویش یا کمپین مرهم. وودیانو با برگزاری کمپین مرهم توانست شور و اشتیاق به کار با چوب را این بار به خانه های مردم بیاورد. هدف این پویش این بود تا هر کس در خانه و با حداقل ابزار (از چاقو و کاتر گرفته تا اره مویی و مغار) پلاک های آویز چوبی منقش به کلمه مرهم را بسازد. پلاک هایی که جهت تشکر از کادر درمان پزشکان و پرستاران در سراسر ایران با عشق توسط مردم عادی ساخته شد. و نتیجه کار ساخت بیش از 5000 گردن آویز چوبی مرهم و تقدیم آن به کادر درمان در شهرهای مختلف کشور بود. جهت آشنایی بیشتر با این پویش می توانید لینک زیر را مشاهده کنید:

لینک آشنایی با پویش مرهم

 

ساخت دوره های جامع آموزش ویدیویی هنرهای چوبی:

با ادامه دار شدن کرونا در کشور دغدغه های علاقمندان به یادگیری هنرهای چوبی نیز افزایش یافت. چرا که مخاطبین از وودیانو، به عنوان مرجع شماره یک آموزش هنرهای چوبی در ایران، انتظار تداوم آموزش ها را داشتند. اینجا بود که ما در وودیانو دست به کار شدیم و باز هم برای اولین بار در کشور اقدام به یک حرکت جدید و نوین در هنرهای چوبی کردیم. تولید دوره های آموزشی تخصصی ویدیویی هنرهای چوبی اما به شیوه ای کاملا جدید و کارساز.

با تجربه ای که از برگزاری کلاس های مختلف و آموزش به هزاران هنرجوی حضوری داشتیم، خلاها و مشکلات هنرجویان را شناسایی کردیم؛ و با مطالعه دقیق روی سرفصل های هر دوره و بهره گیری از پیشرفته ترین تجهیزات فیلم برداری و صدابرداری اقدام به ساخت دوره های آموزشی ویدیویی تخصصی هنرهای چوبی کردیم. ضمنا به منظور اینکه هنرجو در حین یادگیری آموزش ها خلا حضور مربی را نداشته باشد، با طراحی یک سیستم قوی پشتیبانی این خلا را نیز برطرف کردیم. دوره های رنگ کار ماهر، منبت کار ماهر، رزین کار ماهر، کار در خانه وودیانو و غیره از جمله این دوره ها هستند. مشاهده کامل تمامی دوره های آموزش ویدیویی وودیانو در لینک زیر:

لینک دوره های آموزش ویدیویی جامع هنرهای چوبی

 

برگزاری وبینارهای آنلاین تخصصی:

در ادامه نیز با توجه به گستردگی فوق العاده بالای شاخه های هنرهای چوبی، نیاز به آموزش های تخصصی و عمیق در یک حوزه خاص را به شدت خالی دیدیم. همین مسئله باعث شد تا اولین سمینارهای آنلاین (وبینارهای) تخصصی صنعت چوب ایران را با نام “چوبینار” شروع کنیم. وبینار آنلاین چوب شناسی اولین چوبینار تخصصی وودیانو بود که به طور عمیق و کاملا کاربردی به طور خاص روی مبحث چوب شناسی تمرکز داشت.

لینک فیلم وبینار چوب شناسی

 

مشاوره تخصصی Vip:

آن دسته از علاقمندان به کار با چوب که قصد دارند به طور خاص وارد یک حوزه از صنعت چوب شوند و در مسیر خود نیاز به راهنمایی و مشاوره اختصاصی دارند نیز به راحتی می توانند از خدمات مشاوره Vip وودیانو استفاده کنند و از نظرات و ایده های یک مشاور اختصاصی و با تجربه بهره مند شوند. جهت مشاهده شرایط مشاوره لینک زیر را ببینید:

جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره در واتساپ اینجا کلیک کنید.

 

برگزاری چالش واقعی 20 روزه:

وودیانو همواره با طراحی چالش های مختلف سعی می کند تا به طور عملی علاقمندان به این هنر را یاری کند. به طور مثال در چالش “مسیر 20 روزه جادویی وودیانو” طی یک چالش کاملا واقعی تمامی ابزارها و امکانات را کنار گذاشتیم و از صفر همه چیز را از نو شروع کردیم تا چالش های رسیدن به هدف در صنعت چوب را با هم تجربه و آن ها را برطرف کنیم! برای مشاهده این چالش کافیست پیج اختصاصی آن را از لینک زیر ببینید:

لینک اینستاگرام مسیر جادویی وودیانو

 

فروشگاه وودیانو مارکت:

وودیانو همواره سعی کرده است تا با رفع نیازها و خلاهای موجود در صنعت چوب به علاقمندان به این رشته تا جای ممکن کمک کند. به عنوان مثال خلا تهیه چوب های با کیفیت و در ابعاد کوچک یکی از عمده مشکلات فعالین این حوزه به خصوص در شهرستان ها و شهرهای کوچک تر است. یا یکی دیگر از این مشکلات در تهیه ابزارهای اصل و با کیفیت با قیمت مناسب است. وودیانو به جهت رفع این مشکلات اقدام به ایجاد بخش وودیانو مارکت در مجموعه خود کرده است تا به ارائه این خدمات با کیفیت در تهیه چوب و ابزار درجه یک و اصل یکی از بزرگ ترین دغدغه های مخاطبین را برطرف کرده باشد.

لینک اینستاگرام وودیانو مارکت

لینک سایت وودیانو مارکت

 

معرفی بهترین ها:

هم چنین ما در مجموعه وودیانو به جهت معرفی منابع و مراجع خرید محصولات مرتبط با صنعت چوب همواره سعی می کنیم تا برندها و فروشگاه های معتبر و استاندارد را (بعد از برسی های دقیق و سخت گیرانه) تبلیغات کنیم تا فعالین این صنعت به راحتی با بهترین های این حوزه ارتباط پیدا کنند و بتوانند از این خدمات و محصولات با کیفیت استفاده کنند.

جهت هماهنگی و رزرو تبلیغات در وودیانو اینجا کلیک کنید.

هدف اصلی ما در صنعت چوب ایجاد یک بستر مناسب و استاندارد برای فعالین این حوزه است تا به راحتی بتوانند با بهره گیری از این آموزش ها، خدمات و منابعی که وودیانو ارائه می کند به هدف خود برسند.

مجموعه وودیانو روز به روز در جهت رشد صنعت چوب ایران با تمام وجود تلاش می کند و با همراهی شما عزیزان در کنار هم ایمان داریم که می توانیم موجبات رشد و پیشرفت در این حوزه را فراهم کنیم.

 

وودیانو در چه بسترهایی فعالیت دارد؟

بسترهای اصلی فعالیت وودیانو از طریق پلتفرم های زیر است که در هر کدام از این رسانه ها سعی در تولید محتوای ناب و اختصاصی داریم. پس اگر هنوز عضو همه آن ها نشدید همین حالا اقدام کنید تا از مسیر یادگیری و رشد جا نمونید!

وب سایت وودیانو

اینستاگرام وودیانو

تلگرام وودیانو

یوتیوب وودیانو

با تشکر از همراهی تک تک شما عزیزان.

مجموعه وودیانو.

دیدگاهتان را بنویسید